еМагазин

Tag : Александар Вулин

Македонија

Српскиот министер за одбрана, Вулин од Москва: Северна Македонија се почесто ќе ја „напаѓа“ Србија

Редакција
Српскиот министер за одбрана Александар Вулин во Москва, на државниот канал „Русија 24“ порача дека „светот нема да ја сопре несреќата на Балканот доколку допушти...
Балкан ТОП СТОРИИ

MO на Србија: Не гласаа Црна Гора и Северна Македонија за Косово, тие гласаа против Србија

Редакција
Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин изјави дека Србија треба да го смени својот став кон Македонија и Црна Гора, бидејќи во овие земји...