еМагазин

Tag : александра заева

ЖИВОТ

(Фото) Ќерката на Заев, Александра, кулира на Малта

Редакција
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра сподели фотографии од Инстаграм од Малта. Таму одмора со нејзиното момче Иван Проданов. Периодов одмара и нејзиниот татко. ПОВРЗАНИ...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ќерката на премиерот Заев, Александра годинава матурантка

Редакција
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра годинава е матурантка односно завршува средно училиште. Заева учи во гимназијата „Јане Сандански“ во Струмица, но каде ќе го...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ќерката на премиерот Заев со нејзиното момче, маскирани за Струмичкиот карневал

Редакција
Премиерот Зоран Заев не се маскираше за Струмичкиот карневал, но затоа неговата ќерка Александра Заева и нејзиното момче беа маскирани. Струмичкиот карневал прераснува во еден...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Семејството Заеви дадоа поддршка на модната ревија на децата со попреченост

Редакција
Во хотелот „Вила парк“ во Струмица, по втор пат се одржа модната ревија „Убави сме, свои сме“ на која што учествуваа деца со попреченост од...
ЖИВОТ

(Фото) Александра Заева во Истанбул

Редакција
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра редовно на социјалните мрежи споделува фотографии од нејзините патувања. Овојпат на Инстанграм објави фотографија од Истанбул. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото)...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ќерката на Заев, Александра повторно во фокус на грчките медиуми

Редакција
Грчките медиуми не го губат интересот за Александра, ќерката на македонскиот премиер Зоран Заев, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Една од најгледаните телевизии во...