еМагазин

Tag : Алфи

Македонија

Алексовски на судењето за „Монструм“: Имав усна информација од Трајковски за движења на екстремистички групи, но не ми беше потврдена

Редакција
Поранешниот советник за национална безбедност, Синиша Алексовски, на денешното рочиште за „Монструм“, рече дека имал усна информација од полицискиот службеник Зоран Трајковски дека има движења...
Македонија

(ВИДЕО) Алфите со тактичко показна вежба го одбележаа 14. роденден

Редакција
Алфите денеска во Центарот за обука во Идризово по повод одбележувањето на 14-годишнината од функционирањето на Единицата за прв одговор и интервенција, изведоа тактичко показна вежба и...
Македонија

Случај „Тортура“ во завршница: Во судница пуштани снимки како се бројат запленетите пари од Љубе Бошкоски

Редакција
Случајот „Тортура” на СЈО за начинот на лишување од слобода на лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски во...
Македонија

МВР: Првиот човек на „Алфите“ возилото го користел за службени цели

Редакција
Министерството за внатрешни работи е информирано за движењето на началникот на Единицата за прв одговор и интервенција – АЛФА, Примислав Димовски и за начинот на...