еМагазин

Tag : Алијанса на Албанците

Македонија

Познати тетовските кандидати за пратеници од Алијанса за Албанците за шестата изборна единица

Редакција
Тетовскиот огранок на Алијанса за Албанците ги утврди седумината членови кои се потенцијални кандидати за пратеници во рамки на изборната единица шест за парламентарните избори....
Македонија

Алијансата за Албанците до Хан: Испратете ни обвинител од ЕУ за сериозно да се бориме против криминалот и корупцијата

Редакција
Aлијансата за Албанците е заинтересирана за реални и вистински реформи во правниот систем и дека ова првично треба да се направи со именување на обвинител...
Македонија

Жан Митрев ги демантира обвинувањата за наводен скандал со детската кардиохирургија

Никола Осило
„По повод спомнувањето на моето име и името на мојата Установа во медиумите од страна на политичката партија Алијанса на Албанците, за наводна инволвираност во...
Македонија

Алијанса за Албанците за албанското знаме на Самоилова тврдина: Не се променил дискриминаторскиот менталитет

Редакција
Во врска со случајот на охридската тврдина, а кој што во медиумите беше презентиран со голема помпозност дека од страна на група посетители Арбреши од Италија...
Македонија

Алијанса за Албанците: Од арно се бега ли, Владата ја камуфлира невработеноста

Редакција
Тргнувајќи од тенденциозните оценки на Владата на Зоран Заев за да ја камуфлира невработеноста, пред да се фалите за намалување на невработеноста, претходно проверете ги...
Македонија

Алијанса на Албанците: ДУИ не само што не можат да обезбедат економска благосостојба, туку им ги крадат парите на пензионерите

Редакција
Корумпираните функционери на ДУИ не само што не можат да обезбедат економска благосостојба, туку им ги крадат парите на пензионерите, се вели во соопштението на...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Македонскиот народ“ да се замени со „граѓани“: Што ќе бара Села од Заев

Редакција
Подршка за финалното гласање за уставните измени, предвидени со Договорот од Преспа, премиерот Зоран Заев, деновиве треба да бара и од лидерот на Алијансата на...
Македонија

Алијанса на Албанците: Владата и МВР да сносат одговорност за театарот со апсењето на Груевски

Редакција
Во врска со пласираните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, Алијансата за Албанците го повикува Министерството за внатрешни работи, што поскоро да излезе...
Македонија

Алијансата за Албанците ќе го поддржи референдумот

Никола Осило
Алијансата за Албанците ќе го поддржи претстојниот референдум закажан за 30 септември, одлучи денеска Централното собрание на партијата. Според лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин...