еМагазин

Tag : Алијансата на Албанците

Македонија

Села: 12 април е можност за да се донесе промена

Редакција
Заеднички став на сите партии е дека немаме друга опција и дека сите треба да одиме на патот кон ЕУ, изјави лидерот на Алијансата на...
Македонија

Османи: Не сум јас тој Бујар од „бомбата„ на „Ел Чека“

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Осман преку соопштение ги демантира, како што вели, шпекулациите изнесени од страна на Алијансата на Албанците и нејзиниот портпарол, во кои...