еМагазин

Tag : Јамаха

Локално

Тешко се повредил откако со „Јамаха“ удрил во ѕид од куќата на соседот

Никола Осило
На 29.04.2019 година околу 00.58 часот во с.Буково, битолско, С.Г.(32) од с.Буково, управувајќи мотоцикл „Јамаха ДТ-200 Р“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во