еМагазин

Tag : амбуланта

Македонија

Персонал од амбулантата во Дебар позитивен на корона вирусот, објави докторот Арбен Аголи

Редакција
Персоналот од амбулантата од Дебар е позитивен на корона вирусот, објави доктоторот Арбен Аголи на неговиот Фејсбук-профил. Од утре амбулантата е под карантин две недели....
Локално

Во Кавадарци отстранет од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол

Редакција
Отстранет е од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за здравство. МИА...
Македонија

По реновирањето, отворена амбулантата на Клиниката за хематологија

Редакција
Денеска се отвори комплетно реновиран Специјалистичко-консултативниот оддел од Клиниката, популарно наречен „Амбуланта на ЈЗУ УК за хематологија”. „Градежните работи превземени изминатите два месеци се целосно...