еМагазин

Tag : амди бајрам

Политика

Амди Бајрам ќе собира гласови за да стане претседател со „Амди-кола“

Редакција
Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој е еден од кандидатите за претседател на државата на престојните избори ќе „собира“ гласови со „Амди-кола“, најави
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ по јавните настапи на Бајрам: „Амди најреално ја има укапирано македонскава политика“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа јавните настапи на пратеникот Амди Бајрам кој најави кандидатура во трката за претседателските избори во април, годинава. Ви пренесуваме
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И со Амди во трката: Без предвремени парламентарни избори тешко до цензус за претседател

Никола Осило
Изгубената доверба во најголемите политички партии СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ е сериозна закана за претстојните претседателски избори кои најверојатно ќе бидат осудени на неуспех доколку
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Нема смешка за „Амди за претседател“ пошто смешката сме ние“: Твитер за кандидатурата на Бајрам за претседател на државата

Редакција
Информацијата дека и претседателот на Сојузот на Ромите и актуелен пратеник, Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател на државата, очекувано, предизвика лавина од реакции
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Само Амди Бајрам може да има ваков анкетен лист: Каков имот пријавил

Редакција
Претседателот на Сојузот на Ромите и актуелен пратеник, Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател на државата. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го
Политика ТОП СТОРИИ

И Амди Бајрам влегува во трката за претседател на државата

Редакција
Претседателот на Сојузот на Роми и актуелен пратеник, Амди Бајрам влегува во трката за претседател на државата на престојните избори. Тој на вечерашнава седница на
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Амди Бајрам „рекламира“ Кока Кола

Редакција
Пратеникот Амди Бајрам, кој се „прослави“ по изјавата во македонското Собрание: „Јас сум Кока Кола за Вас“, се појавува во видео кое стана хит на