еМагазин

Tag : амди бајрам

ЖИВОТ

На Амди Бајрам му е ампутирана ногата, за 7 дена имал две операции

Редакција
На пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам за седум дена му биле направени две операции, објави весникот Вечер. При вториот зафат, ампутирана...
Забава

(Видео) После Бранко, Мијалков е најдобар за во кафана: Амди Бајрам во „Еден на Еден“

Редакција
Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него, и на кој начин тој успева да е близок со секоја власт, се...
Македонија

Амди Бајрам: Со ВМРО-ДПМНЕ не преговарам; Титаник пропадна, сега сум на другиот брод

Редакција
Претседателот на Сојузот на Ромите и пратеник во Собранието, Амди Бајрам денеска одржа прес-конференција во законодавниот дом на која демантираше дека преговара за стапување во...
Македонија

(ВИДЕО) Амди Бајрам собрал 10 илјади лајкови на Фејсбук, ама се откажа од претседателската трка

Редакција
Кандидатот за претседател од Сојузот на Ромите, актуелниот пратеник, Амди Бајрам се откажа од претседателската трка, и ја дава својата подршка на заедничкиот кандидат на...
Македонија

Амди Бајрам почна да собира потписи за кандидатурата за претседател

Никола Осило
Амди Бајрам, кандидатот за претседател на Сојузот на Ромите, преку својот Фејсбук профил најави дека од денеска почнува со собирање потписи за кандидатурата за претседателските...
Македонија

Амди Бајрам ќе собира гласови за да стане претседател со „Амди-кола“

Редакција
Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој е еден од кандидатите за претседател на државата на престојните избори ќе „собира“ гласови со „Амди-кола“, најави...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ по јавните настапи на Бајрам: „Амди најреално ја има укапирано македонскава политика“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа јавните настапи на пратеникот Амди Бајрам кој најави кандидатура во трката за претседателските избори во април, годинава. Ви пренесуваме...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И со Амди во трката: Без предвремени парламентарни избори тешко до цензус за претседател

Никола Осило
Изгубената доверба во најголемите политички партии СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ е сериозна закана за претстојните претседателски избори кои најверојатно ќе бидат осудени на неуспех доколку...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Нема смешка за „Амди за претседател“ пошто смешката сме ние“: Твитер за кандидатурата на Бајрам за претседател на државата

Редакција
Информацијата дека и претседателот на Сојузот на Ромите и актуелен пратеник, Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател на државата, очекувано, предизвика лавина од реакции...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Само Амди Бајрам може да има ваков анкетен лист: Каков имот пријавил

Редакција
Претседателот на Сојузот на Ромите и актуелен пратеник, Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател на државата. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го...