еМагазин

Tag : АМСМ

Локално

АМСМ: Возачите да не го користат автопатот Миладиновци – Штип, се вршат проверки од безбедносен карактер

Никола Осило
Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер,...
Локално

Расчистен патот Маврово – Дебар

Никола Осило
Патниот правец Маврово – Дебар е расчистен од лавината и прооден во двата правци, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. Претходно, поради лавина од снег сообраќајот...
ЖИВОТ

АМСМ „скенира“ колку пешачките премини околу училиштата се безбедни

Редакција
АМСМ како единствена членка од Македонија на Меѓународната програма за проценка на патиштата – iRAP и Светската автомобилистичка федерација – FIA, учествуваше во подготвителниот состанок...