еМагазин

Tag : анѓушев

Бизнис

Анѓушев: Бараме учество во нуклеарната централа Белене, рано е да се зборува за проценти

Никола Осило
Северна Македонија изрази интерес за учество во проектот Белене, бидејќи има недостиг од базна енергија, а со тек на времето со искористувањето на јагленот, тоа
Бизнис

(Видео) Со официјална церемонија пуштен во употреба автопатот Миладиновци-Штип

Никола Осило
Автопатот Миладиновци  – Штип денеска официјално беше пуштен во употреба со церемонија кај Свети Николе во присуство на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања
Македонија

Анѓушев релаксиран за најавените смени во Владата

Редакција
Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев денеска изјави дека сите државни функционери треба да бидат свесни оти еден ден ќе ја напуштат функцијата, посочувајќи дека
Македонија

(Фото) Џафери со Анѓушев и Мукоски на аудиенција кај папата Франциск во Ватикан

Редакција
Државно-црковната делегација, која во Рим учествува на манифестацијата во чест на свети Кирил, денеска имаше аудиенција кај поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск. Државната делегација
Македонија

Анѓушев: Постапката на Антикорупциска за „Тополки“ ќе докаже дека се е законски и нема судир на интереси

Редакција
Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев смета дека постапката што против него денеска ја покрена Антикорупциската комисија за доделувањето земјиште за хидроцентралата „Тополки“ ќе докаже
Македонија ТОП СТОРИИ

И Кочо Анѓушев на тапет на Антикорупциска

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле постапка и за вицепремиерот
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори четири постапки за премиерот Заев

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле четири постапки за премиерот
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев, Џафери, Анѓушев, Шилегов… на ифтарска вечер организирана од македонско-турската стопанска комора

Редакција
Премиерот Зоран Заев во друштво на вицепремиерите Кочо Анѓушев и Бујар Османи претседателот на Собранието, Талат Џафери, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов…, синоќа беше гостин на ифтарската
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Премиерот Заев го поправи вицепремиерот Анѓушев откако кажа Република Македонија

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев кој денеска заедно со вицепремиерот Кочо Анѓушев пред новинарите објаснуваа за германските искуства што ќе ги користи земјава за побрз економски развој
БЕСПАРИЦА

И државната ЕЛЕМ ќе треба да отпишува долгови за струја, Анѓушев вели дека нема да се трошат пари од Буџетот

Редакција
Со најавената мерка за отпис на стари долгови за потрошена електрична енергија нема да има никаква помош кон компаниите, туку само кон граѓаните кои имаат