еМагазин

Tag : Јанакиески

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Слушај сега да ти кажам еден виц за џандари…„: Твитер реакции за Јанакиески, кој полицијата го бараше дома, а тој е во Шутка

Редакција
Лавина од реакции за денешното одлагање на рочиштето за случајот „Насилство во Општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство. Рочиштето е одложено поради неприсуство на поранешниот...
Македонија

Миле Јанакиески во притвор во Шутка, а полицијата го барала дома: Ново одложување за „Насилството во Општина Центар“

Редакција
Судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство, „„Насилството во Општина Центар“ е повторно одложено поради неприсуство на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески....
Македонија

Груевски за Јанакиески: СДСМ спроведува политички апсења како нивните комунистички предци по 1945-тата

Редакција
За последната акција на МВР и новото апсење на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, на Фејсбук се огласи и поранешниот премиер, Никола...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Димовски, Митески и Јанакиески се уапсени од политички мотиви

Редакција
Зоран Заев и СДСМ паѓаат. Власта нема поддршка од граѓаните, тоа го покажуваат и анкетите. ВМРО-ДПМНЕ е во сигурно водство во однос на СДСМ. Затоа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот министер Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена. Постапувајќи попредлог на Основното јавно обвинителство, судија на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Со парите за бензин од апсење-пуштање на Миле ќе реновиравме еден студентски“: Твитер реакции за новото апсење на Јанакиески

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи по денешната полициска акција во која се упасени високи поранешни функционери од ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт...
Македонија ТОП СТОРИИ

Укинат куќниот притвор на Јанакиески за “Титаник“

Редакција
Основниот суд Скопје 1 му ја укинал мерката куќен притвор на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески за случајот „Титаник„ на Специјалното јавно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Имотот на Јанакиески, Мисајловски и Божиновски под лупа на Антикорупциска

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) по допрен глас, отвори предмет во кој ќе ја испитува имотната состојба на поранешните министри Миле Јанакиески и Илија...
Македонија

Јанакиески, Димовски и Јанкулоска на суд: Продолжува судењето за изборни нерегуларности, „Титаник“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Минатото рочиште...
Македонија

Судењето за „Титаник“ одложено, бидејќи Јанакиески беше и на друго рочиште

Редакција
Рочиштето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ што требаше да се одржи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 8 март поради неприсуство на Миле...