еМагазин

Tag : анализи

Македонија

Бројката на заболени од корона вирусот останува на 35, но се тестираат 30 лица

Редакција
Бројката на заболени лица од корона вирусот останува на 35, но се тестираат уште 30 лица, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Тој рече...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата „изненадува“: Прогресивното оданочување во мирување во следните три години

Никола Осило
Прогресивното оданочување се става во мирување во следните 36 месеци, објави денеска министерката за финансии Нина Ангеловска. „Во следните 36 месеци, стапката од 10 проценти...
Бизнис

Се уште се прави анализата за промена на прагот за ДДВ

Редакција
Во Министерството за финансии се уште се прават анализите за ефектите од прогресивниот данок, како и за промена на прагот за ДДВ. -Точно е дека...
ЖИВОТ

Завршени се ДНК анализите на загинатите во авионската несреќа на Солунска Глава

Редакција
Завршени се ДНК анализите на Институтот за судска медицина и во моментот се договара транспортот на четворицата бугарски државјани, кои завчера го загубија животот во авионската...