еМагазин

Tag : јанчев

Локално

Речиси секој ден пожар во кавадаречко

Никола Осило
Сто и петнаесет пожари се регистрирани од почетокот на годината во кавадаречко. Полицијата денеска свика состанок на кој претставници од неколку надлежни институции разговараа за...
Локално

Јанчев: Пијани сите што излегле од дискотеката во Кавадарци, проблем е што „не фаќаат“ такси

Никола Осило
Пијани биле сите што неодамна биле тестирани при излегување од дискотека во Кавадарци. Ваков податок изнесе кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, на седница на Советот, кога...
Македонија

Тодоров: Ниту сум разговарал со пратеници да гласаат, ниту планирам да разговарам со други за повторно да гласаат

Редакција
Поранешниот вицепремиер и министер за здравство Никола Тодоров во емисијата „Само вистина“ на ТВ Канал 5, рече дека средбата во неделата со премиерот Зоран Заев...
Македонија

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од изјавата на Јанчев за уставните измени

Редакција
Општинскиот комитет (ОК) на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од изјавите на градоначалникот Митко Јанчев и најостро ги осудува неговите активности во делот на обезбедување на...
Македонија

Заев пиел кафе со Никола Тодоров и Митко Јанчев во Струмица

Редакција
За работата на Координативното тело за помирување, за реформите и процесот на интеграција на земјата во ЕУ и НАТО, разговарале премиерот Зоран Заев и Никола...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој се ја „мерка“ фотелјата на Мицкоски?

Редакција
ВМРО ДПМНЕ, најголемата партија во Македонија, со денови е топ тема во македонските, но и во регионалните медиуми. Партијата ја тресат исклучувања на големи поранешни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанчев: Смена на Мицкоски на транспарентен начин, би се кандидирал за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило
Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев во интервју во „Само вистина“ на ТВ Канал 5 изјави дека има потенцијали за смена на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Распаѓање или прочистување на ВМРО-ДПМНЕ на Денот на Македонската револуционерна борба?

Никола Осило
Колку и да се очекуваше дека ќе има превирања во најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по неуспехот да се спречат уставни измени кои имаат за цел...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колкава моќ има Мицкоски: Што пишува во статусот на ВМРО-ДПМНЕ во делот на разрешувања

Редакција
И покрај тоа што Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, не присуствувал на седницата на Централниот комитет (ЦК) на партијата (иако е дел од истиот), за...