еМагазин

Tag : Анди Исмаили

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео-Фото) Светскиот шампион во современ танц Анди заигра пред Пендаровски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими 11 годишниот гостиварец, Анди Исмаили, светски шампион во современ танц. На средбата, на која присуствуваа и неговите родители, Анди ...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Анди Исмаили од Гостивар светски шампион во современ танц за деца

Редакција
Младиот Анди Исмаили од танцовото студио „I Dance” од Гостивар е новиот светски шампион во категоријата современ танц соло деца на Светското првенство кое се...