еМагазин

Tag : Андреј Ковачев

Македонија

Европската народна партија чека официјална реакција од Унгарија за Груевски

Редакција
Членовите на Европската народна партија за сега не го коментираат бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија. – Сакаме да видиме официјална реакција од...