еМагазин

Tag : Андреа Поповски

Македонија ТОП СТОРИИ

Кривичниот суд не го прифати барањето за притвор на поранешниот директор на Централен регистар

Редакција
Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на Основното јавно обвинителство – Скопје за притвор за поранешниот в.д. директор на Централен регистар, Андреа Поповски, кој...
Македонија

Приведен Андреа Поповски, поранешен в.д. директор на Централен регистар

Редакција
За случај на Управата на финансиската полиција, за кој засега не се откриваат повеќе детали, денеска е приведен поранешниот в.д. директор на Централен регистар, Андреа...