еМагазин

Tag : јане

ЖИВОТ

Малиот Јане и останатите шест деца го примија лекот Спинраза

Редакција
Малиот Јане денеска на Клиниката за детски болести го прими лекот Спинраза. Во изминатиот месец, сите седум деца со спинална мускулна атрофија ја примија потребната...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Малиот херој Јане со порака во ОН: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Редакција
Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост на панел дискусијата – „Да не изоставиме ниедно дете: за секое дете, сите права“ на...