еМагазин

Tag : ангеловска

Бизнис

Ангеловска: Во буџетот растот на економијата во 2020 година проектиран на 3,8 отсто

Никола Осило
Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи
Македонија

По бурните реакции, порпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Стоилковски се извини за сексистичкиот пост за министерката Ангеловска

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски се извини по бројните реакции од партии, пратеници, невладини здруженија, Владата… за неговиот сексистички пост на Фејсбук за министерката за
Бизнис ТОП СТОРИИ

Усвоен ребалансот на Буџетот: Пари за повисоки плати, вработувања, лекови…

Редакција
Со ребалансот на Буџетот се издвоени 400 милиони денари за субвенционирање на растот на платите во приватниот сектор, 200 милиони денари за активни мерки за