еМагазин

Tag : англиски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Википедија не преименува во Северна Македонија

Никола Осило
Новото име Република Северна Македонија почна да го користи и глобалната интернет енциклопедија Википедија. Во информациите за земјава на Википедија на англиски, на француски, на...