еМагазин

Tag : Јани Макрадули

ЧИСТА ОКОЛИНА

Макрадули: Министерството никогаш не издало лиценца на „Дрисла“ за увоз на отпад

Редакција
За „Дрисла“ треба да се применат најдобрите светски пракси и во нашата држава да имаме сигурен капацитет, оценува заменик министерот во Министерството за животна средина...
Бизнис

Макрадули не гледа конфликт на интереси во тоа што фирма на неговата сопруга добила државни тендери

Редакција
Порталот Лидер објави дека компанијата во „Опен мајнд солушнс“ каде еден од сопствениците е сопругата на заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, Маја...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Макрадули: Со палењето на бадниковите огнови, не треба да се има дилема кој најмногу загадува

Редакција
Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули чие што матично министерство упати апел да не се палат огнови, по палењето на бадниковите огнови...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Владата тврди дека годинава бројот на загадени денови е помал од претходните години

Редакција
Направивме споредба на податоците од изминатите три години, 2016, 2017 и 2018 во периодите 1 јануари – 30 ноември и забележавме дека во 2018 година...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Борко Ристовски за Макрадули и Шилегов: Срамота и брука!

Редакција
Ракометарот Борко Ристовски на неговата фејсбук-страница реагираше на однесувањето во Собранието на заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, за...
Македонија

Јани Макрадули доби судски спор против Сашо Мијалков пред Судот за човекови права во Стразбур

Редакција
Европскиот суд за човекови права во Стразбур денеска донесе три пресуди во однос на четири апликации поднесени против Република Македонија, информираат од Министерството за правда. Како...