еМагазин

Tag : Јаникески

Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“ кој го води Лиле Стефанова од СЈО

Никола Осило
По едномесечната летна судска ферија, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно...