еМагазин

Tag : Јанис Бутарис

Балкан

Градоначалникот на Солун, Бутарис: Договорот од Преспа мора да се почитува

Редакција
Кога имаш еден договор, очигледно е дека треба да се почитува, освен ако и двете страни се согласуваат дека постои проблем и треба да го...
Балкан

(ВИДЕО) И Македонци на Парадата на гордоста во Солун

Редакција
Во Солун денеска се одржа осмата по ред Парада на гордоста, јавува дописникот на еМагазин од Солун. На Парадата, како што пренесува дописникот на еМагазин...
Балкан

(Фото) На вратата од станот на градоначалникот на Солун, Бутарис, му напишаа „предавник“

Редакција
Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, многу добро познат и на македонската јавност, повторно е во фокусот на грчките медиуми, откако непознати лица напишале „предавник“ на...