еМагазин

Tag : анкетен лист

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Во анкетниот лист на Заев нема удели во фирми на негово име, но има на име на неговите родители

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ тврди дека премиерот Зоран Заев има јавен или сокриен удел во најмалку 12 семејни компании од бизнис со производство на ајвар, па се...
Македонија

Јанева во анкетниот лист пријавила дека купила половно возило

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата нема отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е во притвор и третосомничена во случајот „Рекет“....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има само Мерцедес: Каков имот пријавил обвинителот од СЈО, Бурим Рустем, кој треба да сведочи за „Рекет“

Редакција
Во серијал еМагазин ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупција, обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кои деновиве сведочат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Вилма Русковска, која Заев ја предлага да го води „новото СЈО“

Редакција
Шефицата Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, Вилма Русковска, треба да го води „новото“ Специјално јавно обвинителство. За Русковска на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил генералниот секретар на Владата, Рашковски кој е во фокусот на јавноста за набавката на радарскиот систем

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по објавената аудио снимка за набавката на радарскиот систем е во фокусот на јавноста. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Петар Атанасов, заменик-министерот за образование, кој си поднесе оставка

Редакција
Кадарот на СДСМ, Петар Атанасов поднесе оставка од функцијата заменик-министер во Министерството за образование и наука, поради како што образложи во отвореното писмо до премиерот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Зоран Заев, новиот министер за финансии

Редакција
Премиерот Зоран Заев извесно време ќе го води и Министерството за финансии. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил старо-новиот министер Садула Дураки

Редакција
Садула Дураки заминува од министерската позиција во Министерството за животна средина и просторно планирање, на нова министерска позиција во новото Министерство за политички систем и односи...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Горан Милевски, новиот министер за локална самоуправа

Редакција
Претседателот на Либерално-демократската партија, пратеникот Горан Милевски ќе биде новиот министер за локална самоуправа. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку е богат: Објавен претседателскиот анкетен лист на Пендаровски

Петре Димитров
Југото, кое не го вози, а кое предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи за време на претседателската кампања го има и во најновиот анкетен...