еМагазин

Tag : Јанко Бачев

Македонија

Џафери го демантира Бачев дека претставници од американската амбасада, држат тројца пратеници заклучени во Собранието

Редакција
Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен Јанко Бачев

Никола Осило
Јанко Бачев, претседателот на партијата Единствена Македонија е приведен и однесен на информативен разговор во полиција. „Во моментот претседателот Бачев е приведен од страна на...