еМагазин

Tag : Антартик

Свет ТОП СТОРИИ

Прв пат во историјата: Температурата на Антартикот над 20 степени

Редакција
Рекордно висока температура од 20,7 степени Целзиусови измериле бразилски научници на островот Сејмор на Антартикот што е прв ваков случај забележан во историјата, објави Гардијан....