еМагазин

Tag : АПЕКС

БАШ НИ Е ЌЕФ

Групацијата Новоматик во Македонија и АПЕКС изминатиот период донираа медицинска опрема во износ од 200.000 евра

Редакција
Во овој исклучително тежок период за граѓаните на нашата држава, како и за институциите кои се соочуваат со ефектите од пандемијата од Ковид-19, групацијата Новоматик...
БАШ НИ Е ЌЕФ

АПЕКС Македонија со донација на средства за дезинфекција во вредност од 20.000 евра на Инфективна клиника

Редакција
Универзитетска Клиника за Инфективни болести и фебрилни состојби доби донација со дезинфикциони средства во износ од 20.000 евра од компанијата АПЕКС Македонија, со што се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ХТЛ Македонија донираше медицинска опрема во вкупна вредност од 20.000 евра на ГОБ „8 Септември“

Редакција
Продолжува серијата на донации на компаниите, членки на АПИС, во здравствените институции кои се на првите борбени редови при соочувањето со пандемијата од вирусот Ковид-19....
БАШ НИ Е ЌЕФ

АПЕКС Македонија донираше медицинска опрема во вредност од 40.000 евра на Клиниката за инфективни болести

Редакција
Справувајќи се со предизвиците наметнати од пандемијата на вирусот Ковид-19 и водејќи се од својата заложба за општествена одговорност, денес се реализираше првата од серијата...