еМагазин

Tag : Арслани

Македонија ТОП СТОРИИ

Специјалниот обвинител Бубевски поднесе кривична пријава против адвокатот Арслани бидејќи му заканувал на паркинг

Никола Осило
Обвинителот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Гаврил Бубевски, денеска до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава за „загрозување на сигурноста“ против адвокатот Мефаиљ Арслани,...