еМагазин

Tag : Асмир Алиспајиќ

Македонија

Адвокатот Алиспајиќ казнет со 2.000 евра за навреда на судијката Софија Лаличиќ на Фејсбук

Редакција
Основниот кривичен суд во Скопје во целост го објави решението со кое се казнува адвокатот Асмир Алиспајиќ за навреда на судијката Софија Лаличиќ, преку објава...