еМагазин

Tag : Јасна Мандиќ

Македонија

(Видео) Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Јасна Мандиќ на распит кај Русковска

Редакција
Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Боки 13, Јасна Мандиќ денеска е спроведена со полиција во Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Таа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќен притвор за „Рекет“ за Јасна Мандиќ, потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13

Редакција
Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Јасна Мандиќ, која е осомничена за измама и перење пари во проширената истрага за случајот „Рекет“, доби куќен...
Македонија

Потпретседателката на организацијата на Боки 13, Јасна Мандиќ за „Рекет“ со полиција донесена во Обвинителство

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска вечерва пристигна во Кривичниот суд, каде што со полиција подоцна беше донесена и Јасна Мандиќ, потпреседателката на хуманитарната организација „Меѓународен сојуз“ на...