еМагазин

Tag : Џастин Трудо

Свет

Сопругата на канадскиот премиер Трудо, Софи е позитивна на корона вирусот

Редакција
Сопругата на канадскиот премиер Џастин Трудо, Софи Грегоар Трудо е позитивна на корона вирусот. Трудо синоќа изјави дека следејќи ги препораките на медицинските власти, таа...
Свет ТОП СТОРИИ

Канадскиот премиер Џастин Трудо во самоизолација, неговата сопруга со симптоми на корона вирусот

Редакција
Канадскиот премиер Џастин Трудо се одлучи за самоизолација и работа од дома откако се појави сомнение дека неговата сопруга е заболена од Ковид-19. Во соопштението...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Канадскиот премиер Џастин Трудо се допишува со македонски ученици за климатските промени

Никола Осило
Канадскиот премиер Џастин Трудо им пиша писмо на група македонски основци од меѓународното училиште „Нова“ во Скопје. Учениците имале дилеми околу едно од најголемите пронаоѓалишта...