еМагазин

Tag : Астра

БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Астра“ донираа медицинска опрема вредна 20.000 евра на Општата болница во Охрид

Редакција
ЈЗУ Општата болница во Охрид доби 10 електрични кревети како донација, во износ од 20.000 евра од автомат клубовите „Астра“. Оваа донација е дел од ...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Астра“ донираа средства за дезинфекција во вкупна вредност од 20.000 евра во Општата болница во Охрид

Редакција
Започна вториот дел од хуманитарната акција на компаниите членки на Групацијата НОВОМАТИК во Македонија, со донација на средства за дезинфекција на ЈЗУ Општата болница во...