еМагазин

Tag : Атанасовски

Македонија

Одбиена жалбата на екс-директорот на УБК, Атанасовски за притворот од 30 дена

Никола Осило
Кривичниот совет ја одби жалбата на поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски за одредување на мерката притвор во траење од 30 дена, информираат од Основниот