еМагазин

Tag : Атиџе Муратова

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Актерката Џејми Ли Кертис доби тегла мед од Атиџе

Редакција
Актерката Џејми Ли Кертис која неодамна на социјалните мрежи сподели колку е воодушевена од македонскиот филм “Медена земја“, на својот Инстаграм профил се пофали дека...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Атиџе ги живее своите ѕвездени моменти во Холивуд

Редакција
Хероината на „Медена земја“, Атиџе Муратова ги живее своите ѕвездени моменти во Холивуд, пред доделувањето на Оскарите. Снимателот Самир Љума на Твитер, објави видео од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Атиџе во авион на пат кон Холивуд: Се чувствувам како птица која лета

Редакција
Ѕвездата на „Медена земја“, Атиџе Муратова тргна кон Холивуд на свечената церемонија на доделувањето на Оскарите. Таму ја чека филмската екипа која веќе ги доживува...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Атиџе со нова фризура непрепознатлива за на Оскари: Ќе може да им парирам на Бред Пит и Ди Каприо

Редакција
Хероината од „Медена земја“, Атиџе Муратова ќе и се придружи на филмската екипа во Холивуд, за да биде присутна на церемонијата на доделувањето на Оскарите...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

На Атиџе и се оствари уште една желба, ќе стане пејачка

Редакција
Главната ѕвезда на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова, уште еднаш на сите ни покажа дека чудата се можни, ако веруваме во нив. Не само...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Aтиџе добила ветување дека ќе биде вработена и песните ќе ги сними во професионално студио

Редакција
Градоначалникот на Општина Лозово, Ацо Велковски информираше дека ја посетил Атиџе Муратова, хероината од документарниот филм „Медена земја“, кој е номиниран за Оскар во две...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Личност на годината на еМагазин: Атиџе Муратова

Редакција
Документарниот филм “Медена земја“, кој го следи животот на единствената жена одгледувач на диви пчели во Европа, Атиџе Муратова, годинава што изминува ја испромовира Македонија...