еМагазин

Tag : Атила Сендреи

Македонија

Продолжува судењето за „Маџар Телеком”

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Маџар телеком“. Предметот „Маџар телеком” се води против поранешните генерален и финансиски директор на „Македонски...
Македонија

Судењето за „Маџар-Телеком“ одложено поради отсуство на судијката Давиткова

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска беше одложено рочиштето за случајот „Маџар-Телеком“, поради оправдано отсуство на судијката Ленка Давиткова. На денешното рочиште требаше да биде...