еМагазин

Tag : Аурора

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Се бара име за новородената срна во „Аурора“ во Берово

Редакција
Еден од најубавите македонски туристички центри „Аурора резорт и спа“ деновиве доби прв подмладок од стадото елени кои живеат во околината на овој центар. „Добредојде...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се најуспешните градски хотели во Македонија

Редакција
Министерството за економија традиционално ги додели наградите за најуспешните хотели во Македонија, поделени во неколку категории. Оваа се најуспешните градски хотели:         ...