еМагазин

Tag : Авалон

Забава

И Стинг стана вардарец, ЕХВ му се извини за одложувањето на концертот

Редакција
Легендарниот Стинг кој синоќа имаше концерт во Скопје им честиташе на Вардарци за големиот успех, а од Авалон продукција доби и нивни дрес. Ракометната федерација...
Забава

„Авалон“ ја раскина соработката со „Дупер“

Редакција
„Авалон продукција“ ја раскина соработката со македонскиот бенд „Дупер“, информираше Бобан Милошески на фејсбук-профилот. „Почитувани поради тоа што едниот од машките членови на групата „Дупер“...
Забава

(ВИДЕО) „Дупер“ станаа ексклузивци на „Авалон“

Редакција
Скопскиот бенд „Дупер“ и „Авалон“ продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција на...
Забава

Авалон продукција со новогодишна честитка: Стинг со концерт на националната арена Филип втори

Редакција
Втората половина на декември е време кога почнуваат новогодишните честитки. Авалон продукција наместо класична новогодишна честитка со која ќе Ви посака на сите што е...