еМагазин

Tag : Авангард

Свет

(Видео) Путин предизвикува страв и трепет со новата ракета „Авангард“

Никола Осило
Новата руска ракета „Авангард“, која може да носи нуклеарни и конвенционални боеви глави денеска беше успешно тестирана. Тестирањето на новата хиперсонична ракета, која предизвикува страв...