еМагазин

Tag : јавен обвинител

Локално ТОП СТОРИИ

Опожарено возило на јавен обвинител, а пред еден месец гумите му биле исечени со нож

Редакција
Вчера околу 19.00 часот, со експлозивна направа е предизвикан пожар во помошна просторија од семејна куќа на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кичево, информираат...
Локално

Поранешниот возач на Хазби Лика пронајден мртов во својот автомобил во центарот на Тетово

Редакција
Пред неполн час во близина на главниот плоштад во Тетово е пронајдено безживотното телото на поранешниот возач на Хазби Лика, Фатмир Тахири од Тетово, јавува...
Македонија

Заев: Опозицијата може и Никола Груевски да го предложи за обвинител

Редакција
Ако и дадеме можност на опозицијата да предлага јавен обвинител верувам дека ќе го предложат и Никола Груевски, бидејќи се што се прави во моментов...
Македонија

Панчевски за предлогот на Мицкоски тој да биде на чело на новото СЈО: Ме предлагаат или сум лош пример?

Редакција
Поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кого Судскиот совет минатата недела го суспендираше додека трае постапката за негово разрешување, се огласи по повод предлогот...
Локално

Планински спасител пронашол безживотно тело во близина на охридското село Горно Коњско

Редакција
Беживотно тело на женско лице вчера околу 17 часот било пронајдено во близина на охридското село Горно Коњско. Според полициското соопштение, телото го забележал припадник...
Локално

Се врши увид на местото на железничка несреќа во населба Хиподром

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место на несреќата која се случи утринава на железничкиот премин на ул....
Локално

Две лица под истрага за изнуда, еден осомничен е во бегство

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело...
Македонија

Шестмесечен затвор за возач во општина Шуто Оризари за примање поткуп

Редакција
По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство Скопје, Основниот суд Скопје 1 Скопје денеска донесе пресуда за лицето С.М., и го огласи...