еМагазин

Tag : јавен превоз

Локално

ЈСП: Услугите не поскапуваат, билетот за една употреба е за странци, граѓани од внатрешноста и оние кои ретко се возат со автобус

Редакција
Во врска со донесената одлуката на Советот на Град Скопје за изменување и дополнување на Одлуката за Интегриран тарифен систем во линискиот превоз на патници...
Локално

Од 51 контрoлирано возило за јавен превоз 31 испратено на технички преглед

Никола Осило
На 30.08.2019 во периодот од 08.00 – 13.00 часот СВР Штип спроведе засилена акциска контрола на возила со кои се врши јавен превоз на патници,...
Локално

ЈСП: Наши автобуси не беа предмет на акциската контрола на полицијата

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ информира дека нивните автобуси не биле предмет на вчерашната акциска контрола на полицијата во која 49 автобуси беа испратени на вонреден...
Локално

Бесплатен јавен превоз за „Бела ноќ“

Редакција
По повод манифестацијата „Бела ноќ“, користењето на јавниот превоз ќе биде бесплатeн на сите линии кои сообраќаат кон центарот на градот, информираат од ЈСП. „Бесплатниот...