еМагазин

Tag : јавни обвинители

Македонија

Почна Седницата на Советот на јавни обвинители за разрешување на Јанева

Редакција
Советот на јавни обвинители ја почна вонредната седница на која разрешувањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е единствена точка на дневиот ред. Претходно денеска...
Македонија

Советот на јавни обвинители ја доби одлуката за разрешување на Јанева

Редакција
Претседателот на Собранието Талат Џафери по завршувањето на 112. седница на која беше разрешена специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, го доставил предлогот за разрешување до...
Македонија

Џафери го достави извештајот на Советот на ЈО за разрешување на Катица Јанева до Димовски

Редакција
Претседателот на Собранието Талат Џафери го достави извештајот на Советот на јавни обвинители за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до претседателот на собраниската...