еМагазин

Tag : јавно обвинителство

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за прислушувањето на обвинителите: „Се кладам дека биле СЈО“

Никола Осило
Лавина реакции во јавноста и на социјалните мрежи предизвика објавата дека цели две години било прислушуваното Јавното обвинителство на Македонија, бидејќи станува збор за институција
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Колку луѓе биле прислушувани лани по барање на Јавното обвинителство

Никола Осило
Јавното обвинителство во текот на минатата година ја применувало мерката следење и снимање на телефонски и други електронски комуникации во постапка утврдена со закон во
Македонија

Што предвидува новиот Закон за јавно обвинителство: Посебно одделение за истраги на лица со полициски овластувања

Редакција
Собранието вчера едногласно ги донесе денеска измените во законите за јавно обвинителство, за кривична постапка и за судовите. Имено, со измените на Законот за јавно