еМагазин

Tag : јавност

Македонија

На судењето за „Трезор“ исклучена јавноста, сведочи вработена во УБК

Редакција
Со сведочење на Александра Николовска вработена како инженер во Управата за безбедност и контраразузнавање при МВР во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Трезор“  на Специјалното...
Македонија

Јавноста исклучена од судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Редакција
Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година продолжува денеска во Кривичниот суд без присуство на јавноста. Во судница се прикажуваат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Да престане врсничкото насилство! – Другаризацијата е начин на живот

Редакција
“Колку врсничкото насилство претставува проблем во вашата работа, училиште и воопшто во македонскиот воспитно-образовен процес?“; „Од каде потребата за врсничко насилство кај децата и младите?“;...
Македонија

Министерот Дураки жали што не се изразил јасно

Редакција
Владата постои за да ги остварува своите стратешки приоритети, да ги решава проблемите и да го подобрува живеењето на граѓаните, се вели во реакцијата на...