еМагазин

Tag : автобуска несреќа

Македонија

Сведок на судењето за несреќата кај Ласкарци: “Имаше многу мртви и заглавени под автобусот, кои не можевме да ги извадиме“

Редакција
Многу лоша слика, што никогаш не сум видел. Имаше многу мртви и заглавени под автобусот што не можеме да ги извадиме, изјави еден од очевидците,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Филипче сведок на емотивен момент: Садет ја најде Јасмина на која и помогна при автобуската несреќа кај Ласкарци

Редакција
Учителот Седат Казими од селото Ласкарци, кој беше помеѓу првите кои истрчаа на помош на повредените во автобуската несреќа, успеа да ја најде патничката на која...