еМагазин

Tag : автобуска

Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1. јуни, нема да има редовна автобуска линија Скопје-Солун

Редакција
Од 1. јуни од Скопје до Солун и обратно нема да одвива и редовната секојдневна автобуска линија, која моментално ја вози грчката компанија Сименоидис турс,...
ЖИВОТ

Специјалецот Омер Емини самоиницијативно учествувал во извлекувањето на жртви и повредени во несреќата кај Ласкарци

Редакција
“Специјалецот Омер Емини, на денот на автобуската несреќа кај с. Ласкарци, откако слушнал за трагедијата самоиницијативно се упатил на местото и активно учествувал во извлекувањето...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Помош од 1,2 милиони денари од Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Редакција
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и Банана Кик, изразуваат најдлабоко...
Македонија

Покренати пет постапки за говор на омраза за трагичната автобуска несреќа

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за телевизијата 1ТВ рече дека очекува денеска да има првични сознанија околу истрагата за автобуската несреќа на автопатот...