еМагазин

Tag : автомобил

Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за стоковни резерви купува автомобил за 1,6 милиони денари

Никола Осило
Агенцијата за стоковни резерви распиша оглас за набавка на патнички автомобил. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари, а главен критериум за доделување...
Локално

Прилепчанец почина по удар од автомобил

Никола Осило
На 13.11.2018 година во 12,10 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата „Александар Македонски“ патничко моторно возило „Рено Клио“ со битолски регистерски таблици управувано...
Локално

Велосипедист почина од удар на автомобил на патот Куманово-Свети Николе

Никола Осило
Велосипедист почина, откако бил удрен од автомобил на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Несреќата се случила вчера околу 17:40 часот, кога патничко возило „Опел корса“ со кумановски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за стоковни резерви купува автомобил за 1,6 милиони денари

Никола Осило
Агенцијата за стоковни резерви распиша оглас за набавка на патнички автомобил. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари, а главен критериум за доделување...
Балкан

Девојче било заглавено со часови во автомобилот на македонските државјани кои загинаа во сообраќајката во Србија

Редакција
Седум лица загинаа, додека 27 се повредени во два стравични верижни судири кои се случија на автопатот Белград – Ниш, пред неколку дена, а причината...
Балкан

Три автомобили удирале по капијата на куќата на Цеца Ражњатовиќ

Редакција
Српската полиција е во потрага по лица кои со три автомобили утрово во седум часот удриле во капијата на куќата на познатата српска пејачка Светлана...
Македонија

Герамитчиески: Набавката за блиндираното возило на МВР копирана од каталогот на „Мерцедес“

Редакција
Јавниот повик за набавка на блиндирано возило за потребите на Министерството за внатрешни работи ги содржел истите параметри со достапните каталози за мерцедес С600, вклучувајќи...
Локално

Му го демолирал автомобилот со безбол палка

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.К.(21) од село Велгошти, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство”, информира МВР. На 16.08.2018...
Локално

Се запали автомобил во движење на автопатот Табановце-Куманово

Никола Осило
На 03.09.2018 година околу 18.00 часот на автопатот Табановце-Куманово, при движење настанал пожар во предниот дел на патничко возило „Шкода Фаворит“ со полски регистарски ознаки,...
Локално

Битолчанка му го запалила автомобилот за да „расчисти“ имотно-правен спор

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Битола поденсе кривична пријава против Т.Н.М.(54) од Битола, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, информира МВР. На 18 мај годинава...