еМагазин

Tag : автомобили

Локално

(Фото) Карамбол на влезот од Штип: Неколку возила излизгани на снегот

Редакција
На социјалните мрежи се споделувааат фотографии од излизгани автомобили на влезот во Штип во близина на Три Чешми. „Внимателно на Три Чешми во близина на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новиот Citroën Berlingo и Citroën C4 Cactus се финалисти за награфа за Autobest 2019

Редакција
Жирито на европскиот AutoBest ги објави 6-те финалисти од повеќе од 20 кандидати. Во рамките на овој престижен натпревар Citroën во финалето учествува со 2...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распродажба во УЈП: Се продаваат ниви, солариум, вино, автомобили, томограф…

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) објави нов оглас за учество на јавни електронски акукции, на кои се продавааат движни и недвижни ствари. Се продава градежно...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Македонците „удрија“ на купување автомобили: Се помалку граѓани се возат со автобус и воз

Никола Осило
Учеството на одделните видови на патничкиот копнен сообраќај, во изминатиот период не се менува значително. Патничките автомобили и натаму се најдоминантното превозно средство во патничкиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Фордоманија“ завладеа и во Македонија

Редакција
Специјални и атрактивни цени за новата Ford Fiesta, како и за возилата Ford Mondeo и Ford Kuga, подготви Ми-Да Гранд Моторс во најновата кампања „Фордоманија...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распродажба во УЈП: Се продаваат 300 парчиња биде, ниви, автомобили, вино, цистерни…

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) објави оглас за продажба на движни и недвижни ствари. На распродажба се ниви, лозје, деловен простор, автомобили, цистерни, машни за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ford производе 10 милиони Mustang возила

Редакција
Автомобилската компанија Ford го произведе 10 милионитото Mustang возило, најпродаваниот спортски автомобил во Америка во последните 50 години и најдобро продаван автомобил во светот во...