еМагазин

Tag : азија

Свет ТОП СТОРИИ

Тајван стана првата земја во Азија што ги легализира истополовите бракови

Никола Осило
Парламентот во Тајван донесе одлука за легализација на истополовите бракови. Со ваквата одлука Тајван стана првата земја во Азија која дозволува легална брачна заедница меѓу
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Виталиа“ чекор понапред во освојување на азискиот пазар

Никола Осило
За успешните компании кои креираат иновативни производи ниеден пазар не е неосвоив. А колку тој е далечен, поголем, поразличен и на него постои голема конкуренција,