еМагазин

Tag : бајрами

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пријавил во анкетниот лист потпретседателот на Антикорупциска, Бајрами, баџанакот на Џафери

Редакција
еМагазин стартува со серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле членовите на Државната комисија за спречување на корупција или позната во јавноста како
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Аџанак баџанак: Килав старт на Антикорупциската комисија

Никола Осило
Власта и опозицијата ги прекршија сите рокови и едвај се усогласија за начинот на избор на новите членови на Државната комисија за спречување на корупцијата
Македонија

Обвинителство на референдумот регистрира четириесетина нарушувања на правото на глас

Редакција
Четириесет нарушувања во врска со остварувањето на правото на глас на референдумот се регистрирани во текот на организирањето и спроведувањето на референдумот, информира денеска јавниот