еМагазин

Tag : Бајруш Сејдиу

Бизнис

Листа на должници на УЈП: Колку и должи Бајруш Сејдиу на државата?

Редакција
На новата листа на Управата за јавни приходи, се уште се наоѓа Бајруш Сејдиу, кој останува на слобода по неодамнешната одлука на Кривичниот суд. Тој на државата...
Македонија

Бајруш Сејдиу останува на слобода, добил условен отпуст од 11 месеци

Редакција
Кумановецот Бајруш Сејдиу не се враќа во затвор, туку останува на слобода по одлука на Кривичниот суд, објави порталот dosie.mk. Според одлуката на Кривичен совет на...