еМагазин

Tag : багажник

Македонија

Груевски до Заев: Напамет не ми паднало да влегувам во багажник за било какви цели

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија, се огласи на Фејсбук за тврдењето на актуелниот премиер Зоран Заев, дека побегнал од Македонија...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за изјавата на Заев за Груевски: „Знаеме дека 500 евра плата побегнале во багажник“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на премиерот Зоран Заев дека Владата знае како побегнал експремиерот Никола Груевски, односно дека тој се сокрил...